Niebieskie Igrzyska Fundacji IWRD

Natalia Partyka

Natalia Partyka – gdańszczanka, czterokrotna mistrzyni paraolimpijska – z Aten 2004, Pekinu 2008, Londynu 2012 i Rio de Janerio 2016. Trzykrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich: w Pekinie 2008, Londynie 2012 i Rio de Janerio 2016. Reprezentantka kadry narodowej seniorek.

Jest jedną z dwóch na świecie zawodniczek, które rywalizowały zarówno w olimpiadzie jak i paraolimpiadzie w Pekinie w 2008. Natalia Partyka urodziła się bez prawego przedramienia i swoje treningi tenisa stołowego rozpoczęła w wieku 7 lat.

Tenis stołowy jest moją największą pasją i tak naprawdę nie wyobrażam sobie życia bez celuloidowej piłeczki. Mimo tego, że sport to wiele wyrzeczeń i dni spędzonych poza domem, to nigdy nie żałowałam, że zaczęłam trenować, ponieważ wszystkie lata spędzone na treningach i turniejach wiele mnie nauczyły. Gra sprawia mi dużo radości i satysfakcji, więc z tenisem stołowym na pewno wiążę swoją przyszłość. Chciałabym grać na wysokim poziomie przez najbliższe kilka, bądź kilkanaście lat i mam nadzieję, że w tym czasie uda mi się zrealizować moje sportowe cele i marzenia„- tak na swojej stronie internetowej pisze Natalia Partyka.

Ambasadorka Niebieskich Igrzysk od 2019 roku.